O fundacji

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba w Szczecinie, została powołana w grudniu 2012 roku, przez księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgę Metropolitę Szczecińsko – Kamieńskiego.

 

Fundacja powstała, aby rozwijać dzieła powstałe przy głównej świątyni Szczecina – Archikatedrze św. Jakuba. W ostatnich latach świątynia przeżywa swój powtórny rozkwit, nabiera piękna, jest doceniania przez mieszkańców i turystów, stanowi wnętrze w którym można znaleźć przestrzeń do modlitwy i medytacji.

 

Celem powołania Fundacji było rozdzielenie przestrzeni religijnej i duszpasterskiej prowadzonej na co dzień w Bazylice św. Jakuba i parafii katedralnej, od innej działalności, będącej dziś zadaniami statutowymi Fundacji. Należą do nich: misja społeczno – charytatywna (Drogi Jakubowe wraz z miejscem dla pielgrzymów, zatrzymujących się w drodze do Santiago de Compostela, organizacja corocznego Jarmarku Jakubowego związanego z odpustem katedry, prowadzenie Ośrodka Wspierania Rodzin w Korytowie k. Choszczna wraz ze świetlicą dla dzieci, stołówką, schroniskiem dla bezdomnych, gospodarstwem ekologicznym), misja kulturalna (Organizowanie koncertów, obsługa ruchu turystycznego).

 

Chcemy, aby nasza Fundacja była rzeczywiście Dziełem, w którym potrzeba działania będzie się łączyć z możliwością realizacji.

 

Każdą wypracowaną i otrzymaną złotówkę przeznaczamy na rozwój fundacji. Prosimy dołącz do nas.

Dane kontaktowe

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba

ul. Św. Jakuba 1,

70-543 Szczecin

 

Biuro czynne

od poniedziałku do piątku

8.00 – 17.00

 

tel. +48 91 433 11 96

e-mail: fundacja@sw-jakuba.pl

Znajdź nas na Facebooku

www.sw-jakuba.pl

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone Fundacja Dzieło Świętego Jakuba

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl