Sklep Jarmarku Jakubowego

Naszą ideą było, aby najlepsze produkty Jarmarku były do kupienia przez cały w pobliżu Katedry. Do tego służy otwarty w ubiegłym roku sklep pod znana i rozpoznawalną nazwą Jarmarku Jakubowego.

 

sklep jarmarku jakubowego

 

W sklepie  można kupić produkty tradycyjne, które są wpisane na LISTĘ PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

 

Co to oznacza?

Na Listę wpisywane są produkty, których jakość lub wyjątkowe cechy i właściwości wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji, stanowiące element dziedzictwa kulturowego regionu, w którym są wytwarzane, oraz będące elementem tożsamości społeczności lokalnej. Przy czym, za tradycyjne uważa się metody produkcji wykorzystywane od co najmniej 25 lat. Lista Produktów Tradycyjnych ma na celu rozpowszechnianie informacji o produktach wytwarzanych tradycyjnymi, historycznie ugruntowanymi metodami.

 

W Sklepie Jarmarku Jakubowego można kupić codziennie pyszne pieczywo, ciepłe croisanty, kiełbasa lisiecką – ulubiona kiełbasa Jana Pawła II, a tak naprawdę produkowana w Zakładzie Masarskim St. Mądrego z Nowej Wsi Szlacheckiej pod Krakowa, ale i Szczecińskich wytwórców wędlin takich jak Szulc i Wolf. Również świeży, wędzony pstrąg  z wędzarni ryb w Zielenicy, która specjalizuje się w wędzeniu ryb w tradycyjny sposób według rodzinnej receptury. Przywiązują szczególną wagę do sposobu wędzenia, z wykorzystaniem wyłącznie świeżych ryb, naturalnych przypraw i źródlanej wody z własnego ujęcia. Wszytko to daje wyśmienity smak i zapach. Sery korycińskie – Agnieszka Gremza, laureatka wielu konkursów robi sery niemal pół życia, ale serowarska tradycja na Podlasiu ma już kilkaset lat. Historia sera korycińskiego sięga potopu szwedzkiego, kiedy to pod Korycinem rozegrała się jedna z bitew. Producentka wyrabia ser koryciński “Swojski” nie tylko w jego wersji klasycznej, ale i z dodatkami – m.in. z czosnkiem, ziołami prowansalskimi, bazylią, lubczykiem, oregano, czarnuszką, kminkiem, płatkami słodkiej papryki czy pieprzem kolorowym.

W sprzedaży również sery kozie, wiele rodzajów miodów, konfitury, przyprawy bez konserwantów, sękacz, krówki opatowskie, kwas chlebowy oraz wiele ciekawych produktów z czego znaczna większość znajduję się na liście Ministerstwa Rolnictwa.

Dane kontaktowe

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba

ul. Św. Jakuba 1,

70-543 Szczecin

 

Biuro czynne

od poniedziałku do piątku

8.00 – 17.00

 

tel. +48 91 433 11 96

e-mail: fundacja@sw-jakuba.pl

Znajdź nas na Facebooku

www.sw-jakuba.pl

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone Fundacja Dzieło Świętego Jakuba

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl